Reference a poděkování

Poděkování lidem a společnostem, kteří nás podporují  a pomáhají nám
Děkujeme vám, že sdílíte a podporujete naši vizi a misi :-).
  • Kolegium zakladatelů Via Libertatis. Bez rodičů "našich" dětí a spolupracovníků centra, kteří stáli u zrodu celého projektu by to celé vůbec nebylo...
  • P. Borisi Deketovi, který  nám velkoryse poskytl 8 parkovacích míst na svém pozemku v Nelahozevsi. (Proti areálu bývalé PTZky)
Reference našich klientů

Děti jsou v této školce jsou skutečně brány jako rovnocenní partneři k dospělým, je v nich vkládána velká důvěra, že vše dokážou sami, mnohokrát mě překvapují, co vše zvládly. Líbí se mi, jak jsou vychovávány k samostatnosti, většinu běžných činností zastávají sami. Vedle toho je vztah s rodiči veden na úrovni diskuze a naslouchání, čímž je daleko za hranicemi formálnosti. Jsem moc ráda, že moje děti i já tuto školku známe, že jsme její součástí.
Jarmila K.
___________________________________________________________
Jsem velmi ráda, že moje děti mohou chodit do školy a školky, která není budována s nimi, ale pro ně. Škola i školka funguje pro děti a s dětmi i výrazně nad rámec osnov, s přesahem do běžného života. Možnost zvolit si, co budou děti dělat, jak dlouho a jak intenzivně je k nezaplacení. Od té doby, co jsou mé děti ve Vie Libertatis je můj život výrazně jednodušší, odpadlo denodenní přemlouvání na téma zda půjdeme, či ne.
Kateřina K.
_______________________________________________________
Syn chodí do školky již 4. rokem a bude zde pokračovat i v ZŠ. Školku jsme si vybrali hlavně pro její respektující a individuální přístup k dětem i rodičům. Pro citlivější dítě nebo dítě s nějakým handicapem není úplně jednoduché najít školku/školu, aby ho "systém" nesemlel. Nám se to povedlo :-) Montessori prvky a pomůcky synovi také moc svědčí. Pracují zde nadšenci, což mimojiné lze poznat i podle nízkého školného. 
Soňa Tomková, Máslovice
____________________________________________________________
O tom, že je tato školka vhodná pro naše dítě nás přesvědčil individuální přístup, snaha na všem se přirozeně dohodnout, rozvoj dítěte. Neodměňování dětí sladkostmi, nehodnocení, neškatulkování.
Michaela L.
____________________________________________________________